Leden KnolBoules gaan ook voor clubtenue

De petanque-tak van vv Knollendam was dit weekend gastheer van de strijd om de Wormerland-cup. En dat werd een succes. Het toernooi verliep vlekkeloos. Alles boulers van Nova Boules (Wormer), Butje 13 (Neck) en winnaar Odiz Frogs uit Wijdewormer keerden rond twee uur tevreden huiswaarts. Lees verder>>>

 

Knolboules wordt tweede

Knolboules was vandaag gastheer bij de Wormerlandse bouleskampioenschappen. Aan het jaarlijks toernooi doen de vier jeu de boulesverenigingen van Wormerland mee. Ieder jaar is een andere vereniging gastheer en ditmaal organiseerde Knollendam het. De vijf doubletten van Knol deden het na een aarzelend beging niet slecht en in de laatste ronde werden alle vijf wedstrijden gewonnen. Een mooie tweede plaats was het gevolg. Beste Knollendammers waren Frank Kristians en Robert-Jan Krijgsman die al hun partijen wonnen. Het was een geslaagd festijn.

Drukte bij Knollendam op de banen

                                                                                                                                           

Jeu-de-boulen? Eerst even de doelen!

Een bijzonder moment tijdens de wekelijkse clubavond van KnolBoules. Voordat de stalen ballen gingen rollen, moest er even een doel worden verplaatst. Onverlaten hadden weer toegeslagen. Weer werd een groot doel brutaal uit de stalling gehaald en teruggezet op het hoofdveld. Om er een half uurtje op te kunnen knallen.  Het doel heiligt de middelen, kennelijk.

Maar we hadden toch nieuwe sloten en kettingen,  gesponsord door Gamma Wormerveer? Klopt! Alleen, er was even één keer vergeten daar gebruik van te maken. Kan gebeuren. Daarom zagen we boulers nu bereidwillig sjouwen aan een doel. Om het vlotjes terug te zetten in de zomerstalling. Waar ze nu weer veilig staan. Op slot. Dat wel.  - Mopper

 Even de doelen terugzetten

                                                                                                                                                                                
 

Frank Kristians/Maria Perreira winnen Aagje den H. toernooi

Frank Kristians en Maria Perreira wonnen vanavond op de jeu de boulebanen van Knollendam het jaarlijkse Aagje den H. toernooi. Tweede werden Toni Mau en Jan Dekker. Op de derde plaats eindigden Rob van Kreuningen en Rober Jan Krijgsman. De poedelprijs was voor het duo Leegwater/Hazes. Halverwege de derde ronde ging het wat regenen. het was de enige kleine dissonant van een spannende en geslaagde bouleavond.

De naamgeefster van het toernooi viel dit jaar niet in de prijzen

 

 

Hans Knijnsberg wint jubileumtoernooi

Zo'n twintig deelnemers schreven zich in voor het jubiluemtoernooi dat op zaterdag 27 mei tgv het 85 jarig bestaan van de voetbalverenging werd georganiseerd. De hoofdprijs ging verrassend naar Hans Knijnsberg. Internationaal gelauwerde bouler want hij had tien jaar geleden een keer op een camping gebould. Gastspeler Juul Tigchelaar werd tweede en een ander werd derde

 

KnolBoules vier gevarieerde banen rijker

Ze zijn klaar. De vier nieuwe boule-banen. Zaterdag (13 mei) werd de laatste - die met grof grind - aangelegd. Een baan alleen voor de echte liefhebbers, is de verwachting. De andere drie zijn vooralsnog ook iets afwijkend van bestaande banen. Losser grind, dat allemaal nog een beetje moet inklinken. Naast de al bestaande zes, beschikt KnolBoules nu over maar liefst tien banen.  Dat was nodig. Want er  komen een paar grote jeu de boule-toernooien aan. De eerste tijdens het jubileum-weekend, vrijdag 27 mei, van 19 tot 21.30 uur. Geeft u tijdig op. Vol is vol. Het andere grote toernooi is eind september. Dan is KnolBoules gastheer van alle boule-clubs van Wormerland. Die strijden elk jaar om het kampioenschap van de gemeente. Dit jaar dus in Oostknollendam. - Mopper -

Aan vrijwilligers geen gebrek, deze zaterdag. Ab zorgde voor het halen en storten van de sintels. Penningmeester  Aad zet de grote lijnen uit en Cor houdt een oogje in het zeil. Op de andere foto zien we onder meer Annie, voorzitter Klaas en Gerrit (net als de onzichbare Jaap) bezig met de afwerking. 

                                                                                                                                                               

 

KnolBoules van zes naar tien banen

Het gaat goed met de jeu de boule-tak van Knollendam. Heel goed zelfs. De clubavonden op vrijdag worden uitstekend bezocht. Elke week weer. Op dit moment hebben we zes banen beschikbaar. Genoeg voor het aantal leden van KnolBoules. Toch gaan we uitbreiden. Naar tien banen. Dat heeft te maken met grote toernooien die eraan komen. Om te beginnen tijdens het jubileumweekend eind mei, als we uitgebreid gaan vieren dat we 85 jaar bestaan. Onderdeel van het programma is een groot boule-toernooi voor iedereen. Daarnaast zijn we in september gastheer van het jaarlijkse toernooi voor boule-clubs uit Wormerland. Dan wordt gestreden om het fel begeerde kampioenschap van onze gemeente. Vandaar dat onze baan binnenkort op de schop gaat. Aad is, zoals de foto laat zien, al begonnen grindtegels schoon te spuiten. Die hadden we nog en zijn straks nodig voor de uitbreiding. - Mopper -

                                                                                                                                                                                                

 

Frank Kristians boulekampioen

Frank Kristians is voor de tweede keer  jeu de boulekampioen van Knollendam geworden. Aad Stam werd tweede. Hij had ook drie potjes gewonnen maar een iets minder gemiddelde. Derde werd Jaap Kleijn. Jaap verloor zijn eerste wedstrijd maar kwam sterk terug. Koos Hazes werd vierde en Gera van Ooijen legde beslag op de vijfde plaats.

Frank Kristians krijgt de beker uitgereikt van Klaas Klompmaker

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Sinds 2010 KnolBoules                                                                                                                                                                                                                                                   

Sinds 2010 heeft Knollendam een jeu de boulesafdeling. Iedere vrijdagavond van 19.00u tot 21.00 zijn zo'n twintig leden actief op de banen. Er hebben al vijf clubkampioenschappen plaatsgevonden

en de winnaars waren in 2010: Jaap Kleijn

                                in 2011: Carla Floris

                                in 2012: Jaap Leegwater

                                in 2013: Frank Kristians

                                in 2014: Annie Stam

                                in 2015: Klaas Klompmaker

                                in 2016  Frank Kristians