Nieuwsbrief 682

KnolKnal 2.0

 Uitgave Pers en Propaganda Commissie vv Knollendam

Zaterdag 11 januari 2025—— Nieuws? jisperveld43@hotmail.com ——-Nieuwsbrief  682

Het verhaal achter de klokken van Urk

De klokken van Urk’ is de titel van de voorstelling die Eric Borrias vanmiddag (11 januari) speelde op de Zuidermeerdijk bij Urk. Het ging indertijd om een boot met torenklokken, precies 80 jaar geleden door het Verzet voor de kust van het voormalige eiland tot zinken gebracht. Ze waren door de Bezetter in heel Nederland geconfisceerd en onderweg naar Duitsland om te worden omgesmolten. Het verhaal is bekend, omdat zich onder de 200 klokken-met-klepel vrij-wel zeker ook die van de kerk in Oostknollendam bevond. Die is na de bevrijding weer terug-gevonden en hangt in een museum op de Zaanse Schans (foto). Van plannen (al sinds de jaren ’80) die te plaatsen in een mooie klokkenstoel op het dorpsplein is het (nog) niet gekomen.

Geel? Strafbank!

De KNVB gaat een proef uitvoeren in de districtsbeker van het amateurvoetbal. Vanaf de achtste finale moet een speler die een gele kaart ontvangt tien minuten plaatsnemen op detijd-strafbank.In de competities met lagere elftallen, de zogenoemde B-categorie, is deze spelregel al ingevoerd. Bij de eerste elftallen nog niet. ”Uitgebreid onderzoek binnen het voetbal, leren ons dat de tijdstraf een effectief middel is om sportiviteit en respect te bevorderen”, aldus de KNVB.

Ook in 2025 lijkt het Knollendam-complex populair om te huren. Zo spelen sponsoren van de Zaanstad Cup zaterdag 5 juni een 7×7-toernooi bij ons. Dat is het bestuur overeengekomen.  

VOETBAL(sinds 1932). Zaterdag  25 jan.: vv Egmond-Knollendam Onder 12  (9 u.); zondag 26 jan.:  Alcmaria Victrix 7-Knollendam 2 (13 u.); za 1 febr.: Knollendam O16-Foresters (12 u.); Knollendam JO12-1-Hercules Zaanstad JO12-1 (10 u.); zo2 febr.: Knollendam 2-Uitgeest 6 (14 u.).

PETANQUE (sinds 2010). Ook een balletje gooien bij KnolBoules? Elke vrijdag clubavond (19 u.)

TENNIS (sinds 1995). Za 25 jan.: Snerttoernooi (13 u.). Aanmelden via: ovide5656@gmail.com

POOK. Zaterdag 11 januari: André Manuel – Het goddelijke lichaam; zaterdag 25 januari: Kees van Amstel – Dit gaat van jullie eigen tijd af; zaterdag 22 februari: Wouter Monden – Stormbrein.

FILMCLUB OOSTKNOLLENDAM. Vrijdag 17 januari: Comedy Night (€ 5,00). ”Een heerlijke feelgood comedy, trok in Frankrijk 10 miljoen bezoekers”. novavitaoostknollendam@gmail.com