Bijna vergeten: leren bal-met-veter

08-02-2017 08:40

De tijd gaat snel. Het is een cliché, maar niet minder waar. Neem de leren bal-met-veter die sinds kort terecht een prominente plaats heeft in de kantine. Onder het motto, weet je nog wel oudje? Wie heeft daar bij Knollendam nog mee gevoetbald? Of laat staan, gekopt? Zodanig dat de afdrukken van de leren veter nog uren in je voorhoofd waren te zien? Het zullen er nog weinig zijn. We horen het graag.

Het gebruik ervan was ook de tijd dat een bal nog een kostbaar kleinood was. Nu nog wel, maar toch.... Gezien de voorraad ballen bij ons,  is het ook duidelijk dat de tijden echt zijn veranderd. Het leertje in de kantine was overigens ooit eigendom van Piet de Ruyter, die zowel bij QSC als Knollendam voetbalde. Voor de jongere lezers: Piet had een rijwielzaak annex benzinepomp in Oostknollendam. Toen hij eind vorige eeuw overleed kwam deze bal onverwachts tevoorschijn. Aad Stam (familie) ontfermde zich erover. Sindsdien is het "bruine monster" dus bij ons te zien. Mooi, om even bij stil te staan.
                 - Mopper -