Bontbekplevier trotseert koude in Oostknollendam

19-03-2018 21:42

De harde, koude oostenwind heeft de afgelopen dagen flink huisgehouden. Ook rond Oostknollendam. Dijkjes braken door, landerijen stonden blank en raakten door de lage temperaturen vervolgens bevroren. Het leverde begin deze week - notabene 19 maart! - dit fraaie)beeld op.

Een eldorado voor de vogels, zoals hier naast het sportcomplex 'Aan de dijk' van vv Knollendam. Onze gevederde vrienden trokken zich weinig aan van de nogal Syberische omstandigheden. Integendeel. Op de ondergelopen landerijen werden zelfs door vogelaars  minder bekende exemplaren gespot, zoals de watersnip en de bontbekplevier.

                                                                                                                                                                           - Mopper -