Grootste composthoop van Wormerland

05-10-2017 12:26

Grootste composthoop van Wormerland

Het is intussen misschien wel de grootste composthoop van Wormerland (en omstreken). Midden op ons voormalige trainingsveld. En hij wordt almaar groter en groter. Niet zo gek natuurlijk met zo een natte nazomer. Alles groeit en bloeit. Veel snoeiwerk dus voor de Mop deze weken. En al dat afval van de heggen, gras en riet wordt op één hoop gegooid. Op naar het composteringsproces. Naar de wat....?

Dit zegt Wikipedia daarover: "Een composthoop is een hoop in een tuin of een park waarop alles wat groeit in de natuur en onbehandeld is wordt gegooid. Ongekookt groente-, fruit- en tuinafval, waaronder bladafval, gemaaid gras, klein gemaakte takken en gewied onkruid kunnen hier gedeponeerd worden. Door natuurlijke verterings- en afbraakprocessen waarbij schimmels en bacteriën en ook vele lagere dieren, zoals wormen, betrokken zijn zal dit afval op den duur veranderen in compost. Als gevolg van dit composteringsproces kan de temperatuur in zo'n composthoop sterk oplopen (tot 70°C)".

                                                                                                                                            - Mopper -