Kar Husslage en de ballenvangers

14-04-2013 21:20

Kar Husslage en de ballenvangers

Terwijl het publiek zich vermaakte met de wedstrijd tussen De Volewijckers en Knollendam ontdekte Kar Husslage dat De Volewijckers zich net als bij FIT bedienen van een apart soort werktuig om een verdwaalde uit het water te vissen. Volgens bestuurslid Dirk Faas van De Volewijckers zijn deze ballenvangers beter dan de stokken zoals men die bijvoorbeeld bij Knollendam aantreft. Die breken af of verdwijnen op den duur. Vandaar dat ze bij Volewijckers voor dit soort ballenvangers hebben gekozen. Als de bal in het water ligt moet je de de ring er als een soort lasso over heen gooien en dan met het touw naar je toe trekken. Je hebt daar volgens Dirk Faas wel een beetje vaardigheid bij nodig, maar na een paar keer weet je hoe het werkt. Kar Husslage wil nu ook bij Knollendam een paar van dit soort handige dingen laten maken. En hij opperde zelfs de mogelijkheid om die vangers tijdens de Kermis van Oostknollendam te gebruiken bij spelletjes. Dit voorstel werd met een voorzichtig applausje beloond.