Klaas (91) tachtig jaar lid Knollendam

06-02-2017 16:11

Geen idee of het buiten onze club eerder is voorgekomen. Maar heel bijzonder is het wel. Klaas Bankersen is tachtig jaar lid van Knollendam. Dat maakte voorzitter George Zwart zaterdag bekend tijdens de druk bezochte receptie/reünie. Het applaus van de aanwezigen in ons clubhuis was meer dan terecht. Evenals het bijbehorende presentje natuurlijk. Vooral ook omdat de 91-jarige nog steeds actief is. Als lid van de maandagochtendploeg is bijvoorbeeld één van zijn taken het ophalen van de cornervlaggen, zoals op de foto is te zien.

Tachtig jaar lid van Knollendam. Kom daar nu nog maar om. Dat haalt waarschijnlijk niemand meer. Hij begon dus in 1937 (!) als 11-jarige met voetballen bij vv Knollendam. Klaas kan het zich zelf nauwelijks meer goed herinneren. "Het zou best kunnen hoor, van die 80 jaar. Weet het niet meer precies. Ik weet nog wel dat het begon met schoolvoetbal. Ze hadden spelers tekort. Of ik ook mee wilde doen. Echt enthousiast was ik niet", herinnert hij zich. "Ik kwam vaak met blessures thuis. Schaafwonden, botbreuken, man, man, wat een gedoe. Aspirantendag hadden we toen ook al. Kwamen ze uit heel Noord-Holland naar Alkmaar. Dat was best bijzonder. Zeker in die tijd.

 

                                                                                                                            - Mopper -