Knollendam wordt groen!

07-01-2013 22:38

U zult denken groen? Groen? Het tenue is groen met geel, gras is groen, kunstgras is ook in de winter groen.

Ja, GROEN is het synoniem voor duurzaam tegenwoordig. De voetbalvereniging Knollendam wordt echt duurzamer door zonlicht om te zetten in energie. Die energie wordt voor het grootste deel teruggeleverd aan het energiebedrijf. Op deze manier kun je de kantine straks dus zien als mini energiecentrale.

Op het achterste deel van de kantine, perfect op het zuiden, komt 40 m2 aan panelen te liggen. Binnen in het gebouw komt een omvormer te hangen waarmee de gelijkspanning die de zonnepanelen maken wordt omgezet in wisselspanning. Die wisselspanning wordt aangesloten op de normale elektrische installatie van de kantine. Met de panelen hopen we zo'n 4000 kWh te kunnen opwekken. We hopen dus op zonnig weer, maar niet te warm. Als de temperatuur van de panelen zelf namelijk hoog wordt is het rendement lager.

Op de foto is te zien hoe Rob, Dylan en Robert Jan bezig zijn om het dak te prepareren om de panelen te kunnen bevestigen. Volgende week hopen we te gaan produceren!