Piet Glas (82) liep alle Dam tot Damlopen

10-09-2017 22:02

 

In de Zaanse atletiekwereld is hij intussen een fenomeen. Piet Glas.  Lang niet iedereen kent hem meer bij vv Knollendam. Logisch. Maar de nu 82-jarige oud-melkhandelaar heeft vele jaren bij ons gevoetbald. Nadat hij met het vierde elftal (hij was daarin een nuttige ''stofzuiger'') midden jaren '80 kampioen was geworden, stapte de sympathieke Koger - hij had daar ook een buurtwinkeltje - langzaam over naar de atletiek. Met succes en vooral met veel plezier.  Er is geen loop in de omgeving of Piet was daar actief. Tot vandaag de dag.

Komende zondag is hij weer van de partij bij de Dam tot Damloop. Gegarandeerd dat rtv-nh hem zondag weer staat op te wachten, op de Peperstraat. Het parcours kan hij inmiddels dromen, liet hij zaterdag in het Noordhollands Dagblad weten. Niet zo vreemd. Want hij hij was ervan de allereerste keer bij. Zonder één loop te missen. We wensen Piet zondag uiteraard veel succes. Wellicht zit er een persoonlijk record in, nu onlangs bij hem een blaassteen is verwijderd, ter grootte van een ei. ''Ik loop nu dus veel lichter", grinnikt Piet. "Een pr zou zomaar kunnen lukken".  - Mopper -